Fusion 360 na Linuxu

Program Fusion 360 lze používat i pod operačním systémem Linux. A to i přes to, že není oficiálně podporován a nelze na něj program nainstalovat.

Profesionální CAD Fusion 360 pod Linuxem

Fusion 360 lze provozovat i pod Linuxem. Využít můžete buď virtualizace a nainstalovat Fusion 360 na virtuální systém uvnitř Linuxu, anebo mnohem jednodušeji využít takzvaného Fusion 360 ONLINE webového prohlížeče. Jedná se o plnohodnotný CAD, který lze spustit přes prohlížeč Chrome nebo Chromium v případě Linuxu. Využít pak můžete plnohodnotný profesionální CAD Fusion 360 bez velkých omezení. Najdete v něm všechny hlavní nástroje pro modelování, přípravu výroby, 3D tisk, simulace a řadu dalších.

Fusion 360 CAM obrabeni
Fusion 360 CAM obrabeni

Jak spustit Fusion 360 na linuxu?

Zprovoznit Fusionu 360 lze hned několika způsoby. A to například přes virtualizaci a instalací virtuální mašiny s Win OS. Mnohem jednoduší je ale spuštění před webový prohlížeč Chromium díky Fusion 360 Online webové platformě. Ta je určena primárně pro studenty a akademické pracovníky, kteří často nemají tak výkonné stanice nebo někdy ani nemohou instalovat program do školní sítě. Fusion 360 lze tak provozovat na různých Linux distribucích, například Linux Ubuntu, Linux Mint, ale i další. Zapotřebí je jen Linux systém s aktualizovaným prohlížečem Chromium a kvalitní internetové připojení, jelikož každá operace bude probíhat přes internet.

Přejít na Fusion ONLINE

Fusion 360 Online – Dostupný CAD pro Linux uživatele

Webová verze programu Fusion 360 Online umožňuje používat téměř všechny dostupné nástroje plnohodnotné profesionální 3D CAD-CAM aplikace. Můžete tedy vytvářet základní 3D modely, sestavovat je do komplexních sestav, odsimulovat jejích chování, využít MKP analýzu nebo další profesionální simulace. Využít CAM oblast pro přípravu výroby, nadefinovat dráhu nástrojů a odsimulovat výrobu modelu. Linux uživatelé mohou takto taky využít exportu pro 3D tisk modelu do STL, nebo úpravu STL dat. Nicméně nejen to, ale i řadu dalších funkcí a nástrojů Fusionu 360. Funkce online spuštěného fusionu je zatím dostupná pouze pro uživatele se studentskou EDU licencí.

Fusion 360 CAM obrabeni
Fusion 360 logo

Pořiďte si licenci profesionální a přesto dostupné CAD/CAM aplikace Fusion 360. Aktuální cenu najdete na našem CAD eshopu.

Zjistit cenu Fusionu