HSMWorks – CAM pro Solidworks

Nádstavbový program Autodesk HSMWorks je CAM řešení pro Solidworks. Rozšiřuje řešení pro návrh, simulaci a analýzu CAM obráběcích cest právě v CAD programu Solidworks.

Co je to HSMWorks?

Autodesk HSMWorks je CAM program ze skupiny služeb Autodesk HSM. HSMWorks je  CAM určený pro Solidworks aplikace. Obsahuje funkce a nástroje pro 2.5 a 3-osé obrábění, 3+2 obrábění (5-osé indexované), simulace stroje, soustružení a obrábění. K dispozici je i celá řada výkonných postprocesorů pro komunikaci s různými řídícími systémy.

Fusion 360 CAM obrabeni
Fusion 360 CAM obrabeni

Proč využívat HSMWorks?

Navrhujte a generujte dráhy nástrojů CAM bez potíží spojených se změnou softwaru. Využívejte funkcí 2,5 až 5osého frézování, soustružení a frézování zabudovaných přímo do vašeho CAD prostředí Solidworks. Navíc, HSMWorks je součástí předplatného Fusion 360. Za jednu cenu tedy dostanete velkou spoustu nástrojů.

  • Zabudovaná integrace přímo do CAD programu Solidworks
  • Podpora vše technologií – 2.5 a 3-osé obrábění, 3+2 obrábění (5-osé indexované), řezání vodním paprskem, laserem i plazmou
  • Simulace dráhy nástroje, simulace stroje i polotovaru
  • Celá řada dostupných postprocesorů
  • Propojení s Fusion 360 a tedy možnost spolupracovat díky AnyCAD s jakýmkoliv jiným CAD formátem

HSMWorks Ultimate součástí licence Fusion 360

Verze programu, Autodesk HSMWorks Ultimate je součástí licence Fusion 360. Za jednu cenu Fusionu tedy získáte i licenci HSMWorks Ultimate včetně všech zmíněných funkcí a 5-osé obrábění. Využít můžete samostatné instalace HSMWorks který běží přímo v okně Solidworksu anebo i CAM nástrojů které jsou přímo v programu Fusion 360.

Fusion 360 CAM obrabeni
Fusion 360 CAM obrabeni

Široká nabídka dostupných postprocesorů

Postprocesor je velmi důležitý článek mezi CAM programem a řídícím systémem mašiny. Zajišťuje právě generování NC kódu pro daný typ obráběcího stroje. A jelikož je velká spousta kombinací obráběcích strojů a jejich řídících systémů, je potřeba pro komunikaci s CAMem využít tento překladač.

HSMWorks pochází z rodiny CAM programů Autodesk HSM. Jedná se o jednotné jádro které využívá i Fusion 360, Inventor HSM (nyní Inventor CAM). Ke všem existuje široká nabídka již připravených postprocesorů z dílny Autodesku. Pokud však nenajdete vhodný postprocesor, rádi vám připravíme a odladíme konkrétní na míru.

Poptat postprocesor

HSMXpress – Frézování a vrtání s 2,5osým CAM zdarma

Autodesk HSMXpress je bezplatný doplněk Solidworks pro základní frézování, včetně 2D hrubování, vrtání, konturování a další. Obsahuje také funkce simulace pro přídavek a odebírání materiálu. Přizpůsobitelný systém postprocesorů založený na javascriptu. Výkonný CNC programový editor se srovnáváním souborů, číslováním bloků, editací textu a odstraňováním komentářů

HSMXpress 64bit – stáhnout
Fusion 360 CAM obrabeni
Fusion 360 logo

Pořiďte si HSMWorks Ultimate v rámci licence profesionální a přesto dostupné CAD/CAM aplikace Fusion 360. Aktuální cenu najdete na našem CAD eshopu.

Zjistit cenu Fusionu