10 důvodů proč si koupit Fusion 360

Fusion 360 je nejoblíbenější 3D CAD modelář mezi 3D tiskaři, inženýry, přípraváři výroby a elektrotechniky.
Své funkce nabízí přehledně v moderním jednotném prostředí, vždy po ruce.

1. Nejnižší cena na trhu

Plný profesionální CAD, který obsahuje všechny zde zmíněné profesionální prostředí pro vytváření a editaci CAD modelů, přípravu výroby – obrábění CAM, editaci a přípravu 3D tiskových dat, simulace, elektroniku, spolupráci. A to vše za velmi nízké vstupní náklady.

Fusion sleva
Fusion 360 3D modelovani

2. Profesionální 3D modelář

Základem CAD aplikace je profesionální parametrické modelování od náčrtů po 3D objemy. Logická provázanost kroků modelování díky historii modelu. Objemové modelování komponent a jejich spojení díky vazbám a spojům do pohyblivých komplexních sestav. K dispozici pro vás jsou také nástroje pro voplnošné modelování designových a tvarově složitějších objemů.

3. Plnohodnotný CAM pro výrobu

K dispozici je vám prostředí profesionálního CAM pro přípravu cest pro obrábění, soustružení, vypalování a kontrolu. Fusion obsahuje výpočty obráběcích cest z lety známého a v praxi odzkoušeného prostředí HSM (pro Inventor, Solidworks,…).

  • 2.5-osé a 3-osé obrábění
  • 3+2 obrábění (5-osé indexované)
  • 5-osé souvislé obrábění
  • Soustružení
  • Řezání vodním paprskem, laserem a plazmou
  • Měřící sonda

K dispozici je pro uživatele i obsáhlá knihovna již předpřipravených postprocesorů, které překládají dráhy nástrojů do jazyka řídícího systému obráběcích strojů. K dispozici jsou postprocesory pro desítky různých výrobců řídících systémů. A pokud přece jen nenajdete v nabídce vámi požadovaný, tak vám rádi pomůžeme připravit postprocesor na míru vašeho stroje.

Fusion 360 CAM obrabeni
Fusion 360 3d tisk

4. Vytváření, editace a příprava dat pro 3D tisk

Fusion je nejoblíbenější a nejvyužívanější 3D CAD modelář české i zahraniční 3D tiskařské komunitě. Nejen kvůli své dostupnosti a nástrojům pro vytváření běžných modelů. Ale i pro profesionální schopnosti editace STL síťových (Mesh) modelů. Pro tuto oblast nabízí celé jedno prostředí se spoustou dodatečných funkcí.

Fusion obsahuje rovnou i aditivní výrobu a tedy i slicer, který vám umožní nastavit proces vrstev, tisknutí a odeslat přímo pro tisk na vaši tiskárnu. A to na většinu nejrozšířenějších tiskáren, včetně v Česku nejdostupnějších Prusa, Ultimaker, Da Vinci, atd…

5. Výkresy a výrobní dokumentace

Samotný model pro výrobu nestačí. Výkresová dokumentace je stále základ pro kolegy na dílně. Fusion proto obsahuje řadu nástrojů pro vytvoření výkresů z vámi vytvořených modelů. Umístění pohledů, řezů, detailů, kusovníků, pozic, kót… Nastavení standardů, jako například razítka, rámečku a vytvoření šablon výkresů, které umístí základní pohledy a kóty za vás.

Pro uživatele CAM modulu je samozřejmosti vytvoření výrobní dokumentace ve formě seřizovacího listu. Ten si můžete například vytisknout nebo otevřít v mobilním zařízení. Na dílně si ho tak položí k mašině a budou přesně vědět jaké nástroje si připravit a jaké kroky podniknout.

Fusion 360 vyrobni dokumentace
Fusion 360 spolupráce programů

6. Nahrajte jakýkoliv CAD formát

Základem rychlé spolupráce je nebýt omezený načítáním cizích formátů. Fusion 360 dokáže naimportovat téměř jakékoliv modely z různých aplikací. Díky asociativnímu propojení můžete bez problémů spolupracovat s uživateli kteří pracují například v Inventoru, Solidworksu, Creo, NX anebo s uživateli kteří vám pošlou obecné modely typu STEP, IGES, Sketchup apod.

I modely, které neobsahují historii vytváření Fusion dokáže pochopit a rozeznat v nich nejčastěji používané funkce jako díra, vysunutí, zaoblení, pole a další. Vám pak stačí pro editace jednoduše změnit jenom rozměr a nemusíte nic přemodelovávat.

7. Plošné spoje a elektronika

Díky nedávné integraci aplikace Autodesk Eagle obsahuje Fusion také prostředí pro navrhování desek plošných spojů. Jednoduše tak propojíte elektronický návrh součástek s návrhem celého designu modelu. Tato integrace 2D návrhu a 3D modelu tak umožňuje rychlé změny při zjištění kolizí a například odsimulování zahřívání.

Využít můžete svoje existující návrhy v programu Eagle anebo návrhy převést přímo do prostředí Fusion. Licence Fusion 360 totiž obsahuje i nejvyšší licenci Eagle Premium.

Fusion 360 eagle elektronika
Fusion 360 simulace

8. Profesionální simulace modelu

Zjistěte jak se váš výrobek bude chovat a jak obstojí při reálném použití. Vydrží dané zatížení bez toho aniž by se deformoval? Fusion nabízí velkou řadu simulačních nástrojů pro lineární i nelineární statické zatížení, analýzu nežádoucích deformací, simulaci událostí, modální analýzu a tepelnou analýzu a namáhání.

Důležitou částí je také optimalizace tvarů, tzv. generativní studie. Té stačí zadat vnější podmínky, nastavit způsob výroby a chování modelu a Fusion sám navrhne nejoptimálnější tvar který dané podmínky splní ale zároveň spotřebuje co nejméně materiálu.

9. Data vždy k dispozici

Čas práce konstruktéra je drahý. Neplýtvejte jej tedy zbytečnostmi. Fusion dokáže integrovat celý tým do jednoho datového prostředí. Všechny změny modelu jsou automaticky verzovány a kdykoliv se tak můžete vrátit zpět v čase aniž by jste museli cokoliv složitě přemodelovávat.

Bez složitých exportů můžete do procesu zapojit i obchodní a marketingový tým, popřípadě klienta. Všichni netechničtí uživatelé mohou dostat jednoduchý přístup k modelu přes webové rozhraní. Prohlídnout si jej, zkontrolovat, odměřit potřebné vzdálenosti a vyjádřit se k němu přímo při prohlížení. Daný komentář pak jednoduše uvidíte a zapracujete.

Fusion 360 spolupráce

1 licence = neomezeně instalací

Licence není omezena na počet instalací, ale na uživatele.
Můžete tak mít Fusion nainstalovaný například v práci, doma, na cestovním notebooků nebo na chatě a střídat se mezi nimi.

Fusion 360 česká komunita uživatelů

10. Ochotná česká komunita a podpora

Na problémy nikdy nejste sami. V Česku důvěřuje Fusionu více jak 10 000 uživatelů. Fusion si oblíbila spousta uživatelů. Není tedy náhodou, že se kolem něj sdružuje největší česká komunita nadšenců, uživatelů, kutilů a profesionálů. V poradně se vždy najde správné řešení od uživatele který již problém řešil dříve.

Samozřejmostí je český tým profesionálních certifikovaných techniků, kteří jsou vám k dispozici jako podpora při řešení vašich požadavků.

… a dárek navíc jen od nás

Ke každé licenci od nás navíc obdržíte obsáhlou českou příručku k programu. Na více než 100 stranách se naučíte všechny potřebné základy, které si procvičíte i na několika ukázkových příkladech. Tuto elektronickou knížka (ebook) ve formátu PDF sepsal autor nejpopulárnějších video návodů, Autodeskem certifikovaný technik, Matěj Škarka.

Fusion 360 ebook
Fusion 360 uzivatele

A co na to uživatelé Fusionu?

„Líbí se nám velmi rychlý vývoj Fusion 360. Během roku práce na našem projektu 3dsets.com se Fusion 360 stihl hodně proměnit, přibyla spousta nových věcí. Zároveň se nám líbí rychlost různých oprav. Fusion 360 má dle našeho názoru velmi rychlou křivku učení, asi i protože jde o mladý a dynamický program, který není brzděný “historickými” překážkami.“

Ondřej Slavík, 3dsets.com
Fusion 360 logo

Pořiďte si profesionální a přesto dostupnou CAD/CAM aplikaci Fusion 360. Aktuální cenu najdete na našem CAD eshopu.

Zjistit cenu Fusionu