ForumImportovaný model nemá žádnou historii?
Adam Foršt zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
často sistahuju soubury, které nebyly ve Fusionu vytvořeny. Například různé STEpy a podobně. Ale jakmile takový model ve Fusionu otevřu, tak je to jen hloupý těleso. A já někde četl že mi Fusion řekne prvky jako je díra, obedlníkové pole, zaoblení a podobně. Jakto že to tam nemám?
Díky, Foršt

1 Odpovědi
Matěj Škarka Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
v základu jsou některé formáty, STEPy například, samozřejmě bez modelové historie. Částečně ale můžete ve Fusionu použít nástroj, který se modelové prvky pokusí odhalit a dát vám tak nad modelem alespoň trochu větší možnosti ovládání.
Nejdříve je potřeba vypnout zachytávání historie. A to přes pravý klik ve stromu součásti na nejvyšší úroveň (název souboru) a vybráním „Do not capture Design History“.

Po té přejděte na Objemové těleso a opět přes pravý klik v nabídce vyberte funkci „Find Features“. Vyběhne tabulka kde můžete zaškrtat co vše se má  nebo nemá Fusion pokusit v tělesu vyhledat. Popřípadě ještě můžete dovybrat další objemová tělesa / komponenty, pokud nějaká jsou.
Jakmile funkci nyní potvrdíte, tak Fusion bude chvíli pracovat, ale následně vám do stromové struktury modelu naskáčou modelové prvky. Například různá zaoblení díry a podobně. Ty lze pak poklepáním jednoduše editovat. Tedy díra se začne chovat ajko kdyby byla vytvořená nástrojem díra a podobně.
Screenshot:
Fusion 360 Find Features

Fusion 360 find features history
Pozor! Nyní je ale vypnuta historie modelu! Tudíž vše co provedete se nezaznamenává. Pokud chcete historii opět zapnout příjdete o nalezené prvky „Find Features“.